شنبه 31 فروردين 1398  /  2019 20 Apr   
ساعت :  15:01 GMT  /  تهران -  19:31

ارزش هر کسى آن چیزى است که نیکو انجام دهد.

ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
پیوندها
سالنما
31 فروردين 1398
   
  2019 Apr 20
    
   14 شعبان 1440
     
    لینک به ما

    این سایت را صفحه خانگی خود کنید      این سایت را به لیست علاقه مندی های خود بیافزایید
    دکتر زرهانی: سرمایه گذاری سما در حوزه تربیت بدنی، ورزش همگانی و ورزش قهرمانی است، البته ورزش همگانی نیاز جامعه امروز است
    به گزارش روابط عمومی سما، گردهمایی رابطان تربیت بدنی با حضور دکتر زرهانی معاون دانشگاه و رئیس سازمان سما، غلامرضا یمینی سرپرست معاونت آموزشی و پژوهشی و مدیر امور مدارس،زهرا فتح اللهی مدیر، حسین گنجی رئیس اداره و حسین مرادی کارشناس تربیت بدنی و سلامت و رابطان واحد ها در حوزه ستادی سما برگزار شد.
    دکتر زرهانی با تسلیت سالروز درگذشت فرزند ارشد حضرت امام در نجف اشرف، ورزش در کشور را از اساسی ترین موضوعاتی دانست که ذهن مسئولان، دولتمردان، کارشناسان و کارگزاران تعلیم و تربیت را همواره به خود معطوف کرده است.
     


    ریاست سازمان سما جامعه کنونی ایران را دارای ثمرات و آفات دانست که پرداختن به یک جنبه آن نمی بایست ما را از توجه به جنبه دیگر آن بازدارد.
    وی ادامه داد:«در جامعه ای که خیرین توانسته اند هم پای دولت به امر خیر مدرسه سازی بپردازند و فعالیت های ارزشمند دیگری نیز در حال وقوع است، آفاتی هم وجود دارد، شاید در سطح عموم این آفت شناسی را مطرح نکنیم اما در لایه زیرین باید بررسی های لازم صورت بپذیرد و متناسب با آنها تدابیر ضروری به کار بسته شود.»
    وی با اشاره به کژی های جامعه امروز از جمله خشونت، نافرمانی و قانون شکنی که منتهی به تجاوز به حقوق دیگران می شود از افسردگی به عنوان بیماری قرن یاد کرد و گفت:«نیاکان ما به دلیل سبک زندگی سالم تر خود با این آفت کمتر روبرو بوده اند اما اما امروزه از همان اوان کودکی و نوجوانی افرادی را مشاهده می کنیم که سرهایشان در گریبان است.»
    اعتیاد، فربهی و بدقوارگی ناشی از تغذیه و سبک زندگی نادرست و عدم تحرک از دیگر موضوعات مهم جامعه امروز از سوی دکتر زرهانی عنوان شد که ورزش را به عنوان اصلی ترین راهکار مقابله با همه این مصائب برشمرد.
    دکتر زرهانی گفت:«ورزش یک سازندگی در انسان دارد که نه تنها جسم سالم به ما می دهد بلکه بهداشت روانی افراد را هم تامین می کند. ورزش می تواند در محیط خانه به عنوان یکی از وظایف اهل خانه تعریف شود و هم در مدرسه و جامعه به عنوان یک موضوع مهم به آن توجه شود.»
    ریاست سازمان سما با یادآوری جایگاه و نقش مهم و موثر معلمان ورزش گفت:«یک معلم ورزش آشنا به حوزه کاری خود می تواند از یک معلم تعلیمات دینی موثرتر عمل کند و دید و شخصیت دانش آموزان را تغییر دهد، امید به زندگی در آنها را تقویت کرده و مهارت های زندگی را به آنان بیاموزد.»
    وی ادامه داد:«امروزه سازمان های عریض و طویلی در حوزه تربیت بدنی در سطوح داخلی و خارجی فعالیت دارند و صدا و سیما به صورت مداوم در حال تبلیغ است، اما نمی توان جامعه ی امروز را جامعه ی ورزشکار دانست.»

     
     


    توجه به ورزش و تربیت بدنی در مدارس و بررسی امکانات و تجهیزات ورزشی آنها، استفاده مفید و موثر از ساعات ورزش به عنوان یک درس که نباید قربانی سایر فعالیت ها و دروس شود، نظارت بر عملکرد معلمان ورزش از طریق دانش افزایی این افراد، برگزاری سمینارها، ایجاد نوآوری در نگاه و تفکرشان، اجرای برنامه های مصوب دانشگاه آزاد و وزارت آموزش و پرورش و سما، مسولیت دادن به کودکان و نوجوانان، استفاده از امکانات و پتانسیل های جامعه و خانواده، توجه به صورت متعادل به ورزش قهرمانی، ورزش همگانی و عمومی از جمله رسالت های مهم رابطان تربیت بدنی از سوی دکتر زرهانی عنوان شد. 
    ریاست سازمان سما در خاتمه با اشاره به افتخار آفرینی دانشجویان سما در المپیک و مسابقات جهانی گفت:«ما باید به ورزش قهرمانی توجه کنیم اما بر روی ورزش همگانی سرمایه گذاری نماییم.»

    در این بخش از برنامه از "نیک نژاد" رابط تربیت بدنی واحد کرمانشاه به عنوان واحد برتر کشوری در حوزه تربیت بدنی آموزشکده ها و "امید طلوع" رابط "تربیت بدنی خراسان رضوی به عنوان واحد برتر کشوری در حوزه تربیت بدنی مدارس سما  با حضور دکتر زرهانی و زهرا فتح اللهی قدردانی شد.


         سرپرست معاونت آموزشی و پژوهشی: رویکرد سما پرورش تمام ابعاد رشدی دانش آموزان است
     
    یمینی سرپرست معاونت آموزشی و پژوهشی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع رابطان تربیت بدنی فضای حاکم در میان ورزش کاران و ورزش دوستان را فضایی پر نشاط و شاداب ارزیابی کرد.
     
     


    وی با انتقاد از عدم تحقق انتظارات لازم در حوزه ورزش خاطر نشان کرد:«اگر ماموریت مدرسه را ورزش تربیتی بدانیم در حال حاضر این مهم به صورت جامع اتفاق نیافتاده و بستری های لازم و مناسب را برای رشد فراهم نشده است.»
    وی با اشاره به سند چشم انداز و تعیین ماموریت مدارس در حوزه ورزش به عنوان ورزش تربیتی افزود:«رویکرد ما در سما ورزش تربیتی است که به دنبال آن ورزش قهرمانی هم صورت خواهد گرفت.»
    مدیریت امور مدارس ادامه داد:«ما وزن تمام فعالیت ها را در سما برابر می دانیم. توجه به همه ابعاد رشدی برای ما مهم است. همه هم وزن هستند و در هم تنیده است.»
    غلامرضا یمینی یکی از کارکردهای ورزش را تقویت فعالیت های اجتماعی دانست و تحقق آن را منوط به ایجاد بسترهای لازم برای همه بچه ها دانست و عنوان کرد:« باید همه عوامل اجتماعی هم نظر و هم افزا باشند و این تغییر نگاه بر عهده رابطان تربیت بدنی است.»
    سرپرست معاونت آموزشی و پژوهشی با اشاره به برگزاری آزمون های تشریحی در سنوات گذشته از تغییر آزمون های تشریحی به آزمون های عملی سخن گفت و از افزودن درس تربیت بدنی به این آزمون ها نوید داد.
    وی با اشاره بر ضرورت فرهنگ سازی بر نشست رابطان تربیت بدنی با مدیران مدارس و سایر عوامل اجرایی به منظور انتقال این سیاست ها و  دیدگاه ها تاکید کرد.
    مدیر تربیت بدنی و سلامت: استعدادپروری باید جایگزین استعداد گزینی شود
     
    زهرا فتح اللهی مدیر تربیت بدنی و سلامت سازمان سما در آغاز سخنان خود با اشاره به کشورهایی که امروز توانسته اند در ورزش قهرمانی جایگاه ویژه ای داشته اند، از سرمایه گذاری دولت ها بر روی کودکان و نوجوانان به عنوان عامل اصلی این موفقیت ها یاد کرد.
     
     


    مدیر تربیت بدنی و سلامت با انتقاد از از استعداد گزینی صرف در جامعه امروز، از ضرورت استعدادپروری به جای استعداد گزینی سخن گفت.
    وی محیط ورزش را تنها محیطی دانست که همه ابعاد اخلاقی را به افراد آموزش خواهد داد و ورزش را ابزاری مناسب برای رسیدن به اهداف متعالی بشر دانست.
    فتح اللهی در خاتمه با اشاره به بیماری های قلبی و عروقی و بیماری قرن یا همان افسردگی، همه این اختلالت را ناشی از سبک زندگی قرن حاضر عنوان کرد.
     

    زهرا فتح اللهي مديريت تربيت بدني و سلامت با اشاره به رسالت سازمان سما در حوزه ورزش و اهيمت ارتقاي سطح ورزش به ویژه در ميان دانش آموزان گفت:«يكي از اهداف و چشم اندازهاي سازمان سما توسعه ورزش در ميان دانش آموزان و دانشجويان دختر است كه خوشبختانه اين روزها هم توجه ويژه اي به ورزش قهرماني زنان و دختران ورزشكار شده است.»
    وي در ادامه با اشاره به اهداف تشكيل كارگروه هاي تخصصي پهنه ها در نشست هاي جداگانه، گفت:«مديريت تربيت بدني و سلامت سازمان از اين كارگروه ها انتظار دارد تا پيرامون موضوعاتي همچون كاهش هزينه ها در ورزش و جذب منابع مالي، برنامه ريزي براي تخصيص سرانه هاي ورزشي، اهميت به ورزش همگاني و بالا بردن كيفيت زنگ ورزش در مدارس به بررسي نقاط ضعف و وقوت بپردازند.».
    سپس گنجي رئيس اداره تربيت بدني سازمان با اشاره به اثربخشي ديدگاه مديران ارشد سازمان ها  گفت:«يكي از دستاوردهاي دكتر زرهاني در زمان حضورشان در آموزش و پرورش توسعه ورزش پهلواني و زورخانه اي بود كه امروزه شاهد رشد چشمگير آن در مدارس كشور و حتي در ساير كشورها هستيم.»
    گنجي در ادامه گفت:«در روز دوم اين گردهمايي كه فردا برگزار خواهد شد ديدگاههاي افراد پيرامون روشهاي توسعه كمي و كيفي ورزش در مدارس و آموزشكده ها، توسعه مدارس تخصص ورزش و اجرايي نودن فرايند استعداد يابي در كشور بررسي خواهد شد تا يك چشم انداز كامل تر و جامع تر را در سالهاي آينده برنامه ريزي نماييم.»

    این گردهمایی دو روزه با برنامه های متنوع در روزهای دوشنبه و سه شنبه 1 و 2 آبان ماه برگزار می شود.
       1396/8/7 08:57


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    1/10 (تعداد آرا 1 نفر )